مرکز 30 آموزش فنی و حرفه ای استان تهران

جمعه ١٥ مهر ١٤٠١
صفحه اصلیاداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهرانفرم تماسآدرسدرباره مرکز
اخبار > شهردار و رئیس شورای شهر پردیس با حضور در مرکز آموزش فنی وحرفه ای پردیس به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت، بر راه اندازی کارگاه های آموزشی متناسب با نیاز منطقه تأکید کردند.


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید شهردار و رئیس شورای شهر پردیس به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت

شهردار و رئیس شورای شهر پردیس با حضور در مرکز آموزش فنی وحرفه ای پردیس به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت، بر راه اندازی کارگاه های آموزشی متناسب با نیاز منطقه تأکید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، منصور ثنائی نیک شهردار پردیس ضمن عرض تبریک به مناسبت هفته ملی مهارت، راه اندازی بنگاه های اشتغال بدون توجه به امر مهارت با وجود سرمایه گذاری عظیم را محکوم به شکست عنوان کرد.
وی خاطرنشان ساخت: در برخی موارد محیط اشتغال همراه با سرمایه گذاری های عظیم فراهم شده است ولیکن نیروی ماهر و کارآمد برای اشتغال وجود نداشته است و نتیجه ی ورود افراد بدون مهارت لازم به محیط کار، تولید کالای و یا خدمات بی کیفیت می باشد و بعضاً افراد بیکار مهارت لازم برای ورود به دنیای واقعی کار را ندارند.
شهردار پردیس در پایان با تأکید بر توسعه فرهنگ مهارت آموزی در بین اقشار جامعه، گفت: مهارت آموزی باید به یک اصل مهم در جامعه تبدیل شود و با اهمیت بخشیدن به جایگاه مهارت آموزی می توانیم معضل بیکاری را برطرف و اشتغال ایجاد نماییم.
حسن لاله رئیس شورای شهر پردیس با تأکید بر کسب مهارت دانش آموزان و دانشجویان در کنار علوم نظری و پایه، گفت: بسیاری از دانش آموزان، دانشجویان و فارغ التحصیلان در محیط دانشگاه صاحب نظر می باشند ولی در مواجهه با محیط واقعی کار، مهارت و کارآمدی لازم را جهت انجام امور محوله دارا نمی باشند.
در ادامه رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای پردیس به ارائه توضیحاتی پیرامون ارائه آموزش های مهارتی در حوزه های مختلف و محیط واقعی کار پرداخت و گفت: باور این مجموعه بر این است که ارائه آموزش ها باید به سمت و سوی مهارتی شدن پیش برود و خروجی آن ارتقاء چشمگیر کیفیت محصولات و خدمات می باشد.
داود کبریا پاشا با اشاره به تغییرات شگرف مفهوم سواد در حال حاضر، اظهار داشت: سواد در گذشته تنها در خواندن، نوشتن و محاسبه کردن خلاصه می شد ولی در حال حاضر سواد به شکل پیشرفته اطلاعاتی استفاده می شود که با توجه به تحولات جامعه کنونی به هنگام سازی گام برداشت با این تغییر و تحولات جهت هر ارگان آموزشی ضروری به نظر می رسد.
در پایان این بازدید شهردار و رئیس شورای شهر پردیس ضمن تقدیر از تمامی فعالان عرصه مهارت آموزی خواستار هم افزایی و تعامل در توسعه فرهنگ مهارت، کار و کارآفرینی شدند و همچنین قول مساعد در خصوص همکاری در راه اندازی کارگاه آموزشی پکیج با توجه به نیاز منطقه را دادند.


١٩:٠٤ - يکشنبه ١٢ مرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٥٠٢٧    /    تعداد نمایش : ٦٩٨نظرسنجی
آموزشنهای فنی و حرفه ای به چه شیوه ای میتواند موجب توسعه اشتغال پایدار در سطح کلانشهر تهران گردد؟

آموزش فناوریهای نوین
آموزشهای مهارتی کوتاه مدت
آموزش مهارتهای بین رشته ای
آموزش استاد-شاگردی نوین

صفحه اصلیاداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهرانفرم تماسآدرسدرباره مرکزنقشه سایت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 21872 | بازدید امروز : 1 | کل بازدید : 190019 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 0/4219 

Copyright © 2010 Tehran Technical and Vocational Training Organization - Allrights reserved.